Kombi Servisi https://okombi.com Kombi Servisi Bakım Onarım Sun, 01 Jan 2023 14:00:10 +0000 tr hourly 1 Kombi Servisi Eyüp https://okombi.com/2021/11/08/kombi-servisi-eyup/ https://okombi.com/2021/11/08/kombi-servisi-eyup/#respond Mon, 08 Nov 2021 11:43:57 +0000 https://okombi.com/?p=2174 Eyüp kombi servisi Kombi Servisi Eyüp sultan İnsanların kış aylarında yoğun bir şekilde kullandığı kombiler aynı zamanda kış aylarında yüksek doğalgaz faturalarına neden olmaktadır. Bu nedenle kış ayları gelmeden önce bakımlarının yapılması da gerekir. Bakımlar genel itibari ile yüzde 40 a varan fatura düşüşlerine neden olur. Bunun yanında zamanında yapılan bakımlar sayesinde cihazların daha az [...]

Kombi Servisi Eyüp yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Eyüp kombi servisi

Kombi Servisi Eyüp sultan

İnsanların kış aylarında yoğun bir şekilde kullandığı kombiler aynı zamanda kış aylarında yüksek doğalgaz faturalarına neden olmaktadır. Bu nedenle kış ayları gelmeden önce bakımlarının yapılması da gerekir. Bakımlar genel itibari ile yüzde 40 a varan fatura düşüşlerine neden olur. Bunun yanında zamanında yapılan bakımlar sayesinde cihazların daha az arıza göstermesi de mümkün olur.

Kombilerin kullanımı sırasında daha az fatura ödemek istiyor iseniz Eyüp kombi servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kombilerin kullanımı sırasında ortaya çıkan yüksek faturalar kış aylarında insanları zorlamaktadır. Bu nedenle de kombilerin kullanımı sırasında ortaya çıkan problemlerin giderilmesi için bizden destek alabilirsiniz. kombilerin kullanımı sırasında gerek gürültü gerekse de başka sorunlar için bizden hizmet alabilirsiniz.

Kombi bakım hizmetlerimiz

Kombi bakım hizmetlerimiz ile birlikte siz de kolay bir şekilde kış aylarında daha verimli bir şekilde ısınabilirsiniz. Bunun yanında sunduğumuz hizmetlerin temini aşamasında özellikle son zamanlarda insanlar daha düşük servis hizmetlerini talep etmektedir. Eyüp kombi servisi firmamız insanların bu alanda öne çıkan ihtiyaçlarını karşılar.

Kombi bakımı dışında peteklerin temizlenmesi de faturaların daha düşük hale gelmesine neden olur. Petek temizliği uzman ekiplerimiz ile ;  hızlı bir şekilde yerine getirilir. Kombilerin kullanımı sırasında ortaya çıkan bu detaylar verimli ısınmanın önemli adımları arasında yer alır.  Kombilerin kullanımı sırasında daha fazla destek almak için bizim ile çalışabilirsiniz.

Kombi Servis Firmamız ve Profesyonellik

Sunduğumuz hizmetler arasında kombilerin detaylı teknik analizi de gelir. Bir kombiden müşterinin yüksek verim elde edebilmesi için yapması gerekenleri sizlere sunarız. Firmamız tamir ve bakım dışında müşterileri için danışmanlık hizmeti de sunan bir firma olup bunun yanında firmamız sayesinde en iyi çözümleri elde edebilirsiniz.

Eyüp kombi servisi hizmetlerimizden yararlanmak için; internet sitemizi ya da iletişim numaralarımızı;  kullanabilirsiniz. Nitelikli hizmetlerimizden yararlanmak için hızlı bir şekilde bize ulaşabilirsiniz. Müşteri ilişkilerine önem veren firmamız sizlere en cazip fiyatlar ile hizmet verir. Marka ve model bağımsız hizmetlerimizden kolay bir şekilde yararlanmanız mümkündür. En iyi hizmet garantisinin yanı sıra yedi gün yirmi dört saat bize ulaşabilirsiniz.

Facebook Sayfamızı Takip Edin

Kombi Servisi Eyüp yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://okombi.com/2021/11/08/kombi-servisi-eyup/feed/ 0
Gaziosmanpaşa kombi servisi https://okombi.com/2021/11/08/gaziosmanpasa-kombi-servisi/ https://okombi.com/2021/11/08/gaziosmanpasa-kombi-servisi/#respond Mon, 08 Nov 2021 11:21:59 +0000 https://okombi.com/?p=2170 Gaziosmanpaşa kombi servisi Gaziosmanpaşa kombi servisi Kombilerin kullanım alanları giderek daha fazla ön plana çıkar. Özellikle kış aylarına girmeden önce bakımları ve tamiratları yapılarak ; kış aylarında daha az faturalar ödemek bu şekilde mümkün olur. Günümüzde kombilerin kullanımı kadar aynı zamanda kombilerin gerek bakımlarının da yapılması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenlerden dolayı firma olarak sizlere [...]

Gaziosmanpaşa kombi servisi yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Gaziosmanpaşa kombi servisi

Gaziosmanpaşa kombi servisi

Kombilerin kullanım alanları giderek daha fazla ön plana çıkar. Özellikle kış aylarına girmeden önce bakımları ve tamiratları yapılarak ; kış aylarında daha az faturalar ödemek bu şekilde mümkün olur. Günümüzde kombilerin kullanımı kadar aynı zamanda kombilerin gerek bakımlarının da yapılması büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenlerden dolayı firma olarak sizlere Gaziosmanpaşa kombi servisi hizmetlerini sunarız. Bunun yanında sunduğumuz hizmetler kapsamında bizden yardım alabilirsiniz. özellikle son zamanlarda kombilerin doğalgaz faturaları üzerinde ki yoğun etkisi nedeni ile kombi kullanımında bakım hizmetleri faturaların düşük olmasına imkan tanır. Bu nedenle de kış ayları gelmeden önce bakım ve onarımların gerçekleştirilmesi fayda sağlar.

Kombi Servisi Hangi hizmetleri sunar?

Kombi bakım hizmeti veren firmalar genel olarak ön plana çıkan detaylar ile karşımıza çıkar. Bu detaylar arasında kombilerin bakımlarının ve tamiratının olduğu söylenebilir. Kombiler bakımları yapıldığında daha randımanlı olarak çalışır. Bu nedenle de kış aylarında faturaların daha düşük gelmesi için söz konusu bakımların servis eli ile gerçekleştirilmesi gerekir.

Günümüzde bu hizmetlerin yerine getirilmesi aşamasında hizmet veren Gaziosmanpaşa kombi servisi olarak sizlere güler yüzlü ve profesyonel bir hizmet sunarız. Aynı zamanda en düşük ücretlerden yararlanmak için bizi güvenle tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni tip kombilerin de bakımlarını marka bağımsız olarak yerine getiriyoruz. Siz de en kaliteli servis hizmetlerini bizden alabilirsiniz.

Kombi Servisleri

Ülkemizde son yıllarda kullanımı giderek artış gösteren kombiler nedeni ile bu ürünlerin bakımlarını yerine getiren çok sayıda firma vardır. Bu firmalar sayesinde; kış aylarına dönük hizmetler yerine getirilebilir. Aynı zamanda bu firmalar sayesinde insanların kombi bakımı dışında tamirat montaj ve benzeri işlemlerden yararlandırılması da mümkündür.

Gaziosmanpaşa kombi servisi hizmetleri ile birlikte siz de kolay bir şekilde kış aylarında daha iyi bir ısınma yapabilirsiniz. Firmamız sizlere profesyonel bir anlayış ile hizmet sunar. Her türlü kombinin bakım ve tamiri konularında destek arayan firmamız sayesinde sizler de kolay bir şekilde bu imkanlardan yararlanabilirsiniz. En iyi çözümler için bizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Gaziosmanpaşa kombi servisi yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://okombi.com/2021/11/08/gaziosmanpasa-kombi-servisi/feed/ 0
İstanbul Kombi Tamircisi https://okombi.com/2019/09/13/kombi-tamiri/ https://okombi.com/2019/09/13/kombi-tamiri/#respond Fri, 13 Sep 2019 20:28:45 +0000 http://okombi.com/?p=1 Kombi Tamiri Bakımının düzenli olarak yapılmadığı durumlarda kombilerden istediğimiz performansı alamayız. Harcanan enerjinin karşılığı olan performansı almak istiyorsak bu konuda uzman  olan yerlerden kombi bakım ve onarım hizmetini almak gerekiyor. Kombi tamirinde  dikkat edilmesi gerekenlere dikkat eden ve kurumsal hizmet veren yerlerden güvenle bu hizmetler alınabilir.   Kombi Servislerinden Alacağınız Hizmetler Nelerdir? Kullanmış olduğunuz kombilerden [...]

İstanbul Kombi Tamircisi yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Kombi Tamiri

Bakımının düzenli olarak yapılmadığı durumlarda kombilerden istediğimiz performansı alamayız. Harcanan enerjinin karşılığı olan performansı almak istiyorsak bu konuda uzman  olan yerlerden kombi bakım ve onarım hizmetini almak gerekiyor. Kombi tamirinde  dikkat edilmesi gerekenlere dikkat eden ve kurumsal hizmet veren yerlerden güvenle bu hizmetler alınabilir.

 

Kombi Servislerinden Alacağınız Hizmetler Nelerdir?

Kullanmış olduğunuz kombilerden daha fazla performans almak istiyorsanız, mutlaka düzenli aralıklarla kombi bakımını yaptırmanız gerekiyor. Kombi servislerinde kombinizin tüm parçaları ve aksesuarları ayrı ayrı bakımı yapılarak kontrolleri yapılmaktadır. İçerisinde yer alan filtresinin kontrolü yapılarak temizleme ya da değişim ile kombinizin daha iyi şekilde çalışması hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra kazan içi temizliği ve baca temizliği gibi hizmetler verilerek kombiden alacağınız performans en üst seviyeye çıkarılmaktadır.

Kurumsal hizmet politikası ile çalışan firmamız ise müşterilerin kombi bakım zamanlarını takip ederek, müşterilerinin bu ihtiyaçlarını yakından takip etmektedirler. Sizde eğer kombi bakım zamanlarınızı takip edemiyor ve bunun sorumluluğunu bizlere bırakabilirsiniz. Kombi bakım ve onarım konusunda uzman ekiple faaliyetlerini sürdüren firmamız kombi bakım hizmetlerinden tutunda kombi temizliği ve petek temizliği hizmetine kadar pek çok hizmet sunmaktadırlar. Sizde tüm bu hizmetleri almak istiyoorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. 

Kombi Bakımı Size Ne Kazandırır

Günümüzde kombiler artık hayatımızın her alanında yer almaktadır. Kombi alırken, son teknolojik ve yeni özellikleri üzerinde taşımasını isteriz. Kullanılan kombiler zaman içinde bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı ortadan kaldırmak içinde kombi servis hizmeti sunan firmalardan destek almak gerekiyor. Kombi bakım hizmeti kombiden alacağınız performansı artıracak ve az enerji ile daha kaliteli bir şekilde kombinizi kullanabilmenizi size sağlayacaktır.

Kombi Bakımın Yararları Ve Kombi Bakım Hizmetinin Detayları Nelerdir?

  • Sıcak su ihtiyacınızı karşılarken az enerji harcamanızı sağlar
  • Peteklere giden suyun daha sıcak ulaşmasını sağar.
  • Kış aylarında kombinizin etkin şekilde işlevini yerine getirmesi önemlidir ve size bunu kazandıracaktır.
  • Kombi bacalarının zaman içinde tıkanma sorunları olabilir ve bakım ile birlikte bu bacalar temizlenir
  • Temizlenen baca enerjinin daha kısıtlı bir şekilde harcanmasını sağlayarak; daha az enerji ile daha çok performans almanızı sağlar.

Kombi servisi hizmeti almak istediğinizde öncelikle bu konuda güvenilir firmaları araştırmalı ve bunları tercih etmelisiniz. Kombi hizmetlerini sunan İstanbul kombi firmaları arıyorsanız;profesyonel hizmet anlayışı içerisinde faaliyetlerini sürdüren firmamızı tercih edebilirsiniz. Alanında uzman çalışanları ile faaliyetlerini sürdüren firma profesyonel hizmet anlayışı ile hizmetlerini müşterilerine ulaştırıyor. Bünyesinde kombi bakım hizmetlerinin yanı sıra kombi tamiri; petek bakımı ve petek temizleme hizmetleri gibi birçok hizmet sunmaktadır.

Kaliteli Kombi Bakım Hizmetini Uygun Fiyata Alabileceğiniz En Doğru Adres

Son yıllarda kombi bakım, tamir ve kurulum hizmetini sunan birçok firma hizmet vermek için faaliyete geçmektedir. Sizde ihtiyacınız olan kombi servis hizmetini almak istediğinizde; güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan firmamızı tercih edebilirsiniz. Hem kaliteli hem de uygun fiyata kombi bakım ve onarım hizmetini alabileceğiniz firmamızı tercih ederek; sizde güvenle kombi bakım hizmetlerinden yararlanarak kombinizde ki sorunlardan kurtulabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak kayıt oluşturabilir, kombinizin bakımını ve onarımını uygun fiyat aralıklarında yaptırabilirsiniz.

Kombi servisi miz son  yılda yapmış olduğıumuz başarılı işler ile herzaman rakiplerinden bir adım öndedir

Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

İstanbul Kombi Tamircisi yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://okombi.com/2019/09/13/kombi-tamiri/feed/ 0
Baca Temizliği https://okombi.com/2015/10/13/velkommen-til-bloggen-min/ https://okombi.com/2015/10/13/velkommen-til-bloggen-min/#respond Tue, 13 Oct 2015 18:13:41 +0000 http://localhost:8888/flatsome-next/?p=5 BACA TEMİZLİĞİ NEDEN GEREKLİDİR? Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye’de her yıl bina yangınlarının % 20’si temizlenmeyen bacalardan ileri gelmektedir. Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman, yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Böylece eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller baca tıkanmasına neden olmaktadır. Baca gazının [...]

Baca Temizliği yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
BACA TEMİZLİĞİ NEDEN GEREKLİDİR?

Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye’de her yıl bina yangınlarının % 20’si temizlenmeyen bacalardan ileri gelmektedir. Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman, yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Böylece eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller baca tıkanmasına neden olmaktadır. Baca gazının geri tepmesi ve karbonmonoksit gazının ortama yayılmasından dolayı zehirlenmeler oluşmaktadır. Bu nedenle baca temizliği yapılsa dahi lodoslu havalarda soba yakılmamalı ve yanıyorsa söndürülmelidir.

Katı (Kömür) ve Sıvı Yakıtlı Baca Temizliği; Kalorifer ve soba bacalarının kışa girmeden ve kış ortası olmak üzere yılda 2 defa temizlenmesi gerekmektedir. Yapılan temizlik sonrası yakıt daha randımanlı yanarak tasarruf sağlanır, çevreye atılan karbon monoksit oranı düşer.

Özellikle soba bacalarının neden olduğu karbon monoksit zehirlenmeleri önlenir. Çünkü baca yüzeylerinde ziftlenmeler önleneceği için baca tutuşmasının sebep olacağı yangınlar da önlenmiş olur. Kalorifer bacalarının yanı sıra kazan alev borularının temizlenmesi aynı zamanda kazanla baca arasındaki yatay duman kanallarının da temizletilmesi ihmal edilmemelidir. Gerek kalorifer gerekse soba bacalarının periyodik olarak temizletilmesiyle % 15- 30 oranlarında yakıt tasarrufu sağlar. Sobalarla İlgili Önemli Hususlar Kışın gelmesiyle birlikte; özellikle soba kullanılan evlerde yangın ve zehirlenme riski bir miktar daha artmaktadır. Sobaların içinde en risklisi kömür sobalarıdır. Ayrıca birde kalitesiz kömür kullanılırsa bu risk daha da artar. Usulüne göre yakılmazsa verimli yanma sağlanamayacaktır. Boru ve bacalar tekniğine uygun değilse iyi çekiş olmaz; gerekli temizlik yapılmazsa bacanın çekmesi, sobanın yanması problem olacaktır.

Soba kullanımında alınması gereken tedbirleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1-      Odun ve kömür gibi yüksek oranda is bırakan katı yakıtlı sobaların boruları ayda bir, bacaları ise iki ayda bir temizlenmelidir.

2-      Diğer yakıtlar kullanıldığında ise borular iki ayda, bacalar üç ayda bir temizlenmelidir.

3-      Bacalarda mutlaka baca başlığı kullanılmalı, aksi durumda rüzgarlı havalarda zararlı ve zehirli gazlar geri tepilerek zehirlenmelere neden olurlar.

4-      Bacalar çatıdan en az 1 metre yüksek yapılmalıdır. Özellikle başlıksız bacalar binalar arasında kalmamalıdır.

5-      Bacalar yeterli oranda yalıtımlı olmalıdır. Yalıtılmamış bacalar hızlı şekilde soğur. Soğuyan bacaların çekişi düşer.

….

6-      Soba odanın içinde uygun yere yerleştirilmeli; sobanın altlığı olarak yanıcı olmayan bir maddeden altlık kullanılmalıdır. Ardından mümkün olduğunca az dirsek kullanılmalı, boru bacayı daraltmamalıdır. Soba, dirsek ve eklem yerleri duman sızdırmamalı, eklem yerleri birbirine uygun bir şekilde geçirilmelidir.

7-      Fırtınalı ve lodoslu havalarda soba yakılmamalı, yanıyorsa söndürülmelidir.

8-      Yatarken sobalar söndürülmelidir.

9-      Sobanın alt kısmında ve yakın çevresinde yanıcı malzeme bulundurulmamalıdır.

10-  Sobalarda kaliteli yakıtlar kullanılmalıdır.

11-  Sobaların kullanıldığı yerlere yeterli hava girişi sağlamalı, bunun için öncelikle ortam sık sık havalandırılmalıdır. Çünkü yakıtlar yanarken ortamın oksijenini de tüketmektedir.

12-  Sobalar tavandan, duvarlardan ve diğer eşyalardan emniyetli bir uzaklıkta olmalıdır. Soba üzerine ve yakınına çamaşır asılmamalıdır.

13-  Banyo ya da yatak odalarına soba monte edilmemelidir.

14-   Sönen sobalara yanıcı ve parlayıcı sıvı dökülmemelidir.

15-  Alınan sobaların mutlaka TSE’ye uygunluk belgeleri aranmalıdır.

16-  Odalarda mangal kullanılmamalıdır.

Baca tesisatının, ilgili Türk Standartlarındaki esaslara uygun olması şarttır.

Her kazan için tercihen ayrı bir baca kullanılır, soba ve şofben boruları kazan bacalarına bağlanmaz. Kazan dairesi için ayrıca havalandırma bacası vardır. Ardından baca çekişinin azalmaması bakımından, bacaların mümkün ise, komşu yüksek binalardan en az 6 m uzaklıkta yapılması ve ait olduğu bina mahyasının en az 0.8 m üzerine kadar çıkarılması gerekir. Kazana ait baca duvarları 500 °C sıcaklığa dayanıklı olan malzemeden yapılır ve yapılmasında delikli tuğla ve briket kullanılamaz. Sıcak baca gazlarının yaladığı baca iç yüzeylerinin sıvanmaması hâlinde, projelendirmede en uygun derzlendirme biçiminin seçimi gibi tedbirler alınır. Böylece baca duvarlarının dış yüzeyleri uygun şekilde sıvanır. Sıvı ve katı yakıtlı kazanların bacalarının altında bir kurum temizleme menfezi bulunması ve yılda en az iki defa yetkili kişilere temizlettirilmesi gerekir.

Bacaların temizliğinden bina sahibi ve yöneticisi sorumludur. Isıtma aracı olarak soba kullanılan yerlerde soba, tahta ve boyalı kısımlara zarar vermeyecek şekilde; altına metal kaplı tabla; mermer veya benzeri malzeme konularak kurulur. Taban beton ise, bu tedbirlerin alınması mecburi değildir. Bu sebeple bağdadi duvardan boru geçirmek mecburiyeti hasıl olursa; duvarın yağlı boya veya ahşap gibi çabuk yanıcı kısmına künk veya büz yerleştirilir ve da boru bu delikten geçer.

Odada baca yok ise ;

Soba borusu sac konan pencereden çıkarılıp; saçaktan 25 cm açıkta ve 50 cm yüksekte ve ucunda şapka kullanılarak yapılır. Boruların birleştiği yerler çember ile kapatılıp; bu çemberden duvar ve tavana bağlanmak suretiyle; birbirinden ayrılması ve devrilmesi önlenir. Bu bağlamda kullanım sırasında soba kapakları açık bırakılmaz. Altında ve yanlarında odun, çıra, kömür, kibrit, benzin, gaz ve benzeri yanıcı ve parlayıcı madde olmaz.

İçindeki ateş, gerektiğinde kapaklı mangala alınır. Sobanın, kullanılmadığı mevsimde kaldırılması gerekir. Bu bağlamda sobanın kaldırılmadığı yerlerde, kapaklar açılmayacak şekilde telle bağlanır. Odun ve kömür gibi katı yakıtlar ile yüksek oranda is bırakan sıvı yakıtlar kullanıldığı takdirde; borular ayda bir, bacalar ise iki ayda bir temizlenmesi gerekmektedir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın

Baca Temizliği yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://okombi.com/2015/10/13/velkommen-til-bloggen-min/feed/ 0
Petek Temizliği https://okombi.com/2015/10/13/petek-temizligi/ https://okombi.com/2015/10/13/petek-temizligi/#respond Tue, 13 Oct 2015 16:28:03 +0000 http://localhost:8888/flatsome-next/?p=1 Petek Temizliğinin Isınmaya Faydası Petek Temizliği  Birçok kişinin önemsemediği ama önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Ev ve iş yerlerinde ısınmak için kullanılan kombilerden daha fazla verim almak ve daha çok ısınmak için; kombi bakımının yanında petek temizliğinin de yapılması gerekir. Kullanıcılar petek temizliği  faydaları konusunda pek fazla bilgi sahibi değildir. Zaten kombi bakımı yapan birçok [...]

Petek Temizliği yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Petek Temizliğinin Isınmaya Faydası

Petek Temizliği

 Birçok kişinin önemsemediği ama önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Ev ve iş yerlerinde ısınmak için kullanılan kombilerden daha fazla verim almak ve daha çok ısınmak için; kombi bakımının yanında petek temizliğinin de yapılması gerekir. Kullanıcılar petek temizliği  faydaları konusunda pek fazla bilgi sahibi değildir. Zaten kombi bakımı yapan birçok firmada peteklerin temizliğini yapmak için her hangi bir işlemde bulunmazlar. Sadece peteklerini içerisinde olan kirli suyu boşaltıp bu şekilde peteklerin bakımını yaptıklarını söylerler. Bazen de petek içerisine bir kimyasal dökerek peteğin kendi kendini temizlemesini umarlar. İşte bu sizin için bir çözüm değildir.  Aslında petek temizliğinin ne kadar önemli olduğunu yazımızı okuduktan sonra anlayacaksınız.

Petek Temizliği Faydaları

Petek içerisinde ısınmayı sağlamak için kullanılan şey şebeke suyudur. Şebeke suyu içerisindeki kireç ve toprak atıkları peteklerin içerisinde birikerek orada bir tabaka oluştururlar. Gün geçtikçe bu tabaka kalınlaşarak peteklerin ısınmasını ve dolayısıyla da ortamın ısınmasını engeller. Kombinin bakımını yaptırdığınız halde neden ısıtmadığı konusunda düşünmeye başlarsınız. Ama aslında düşünmeniz gereken şey başkadır. Acaba petekler neden ısıtmıyor, peteklerde mi bir sorun var sizin sormanız gereken asıl soru budur. Eğer peteklerin sadece belli bir kısmı ısınıp yarıdan aşağısı ısınmıyor ise; peteklerin altı ısınmıyorsa, kombi sürekli arıza veriyorsa ve kombinin filtresi sürekli tıkanıyor ise; işte o zaman sorun petekler dedir. Bu sorunun kesin çözümü de uzman kişilerin yapacağı petek temizliğindedir.

Petek temizliği nasıl yapılmaktadır?

Petek temizliği için çağırdığınız bazı tesisatçıların yapacağı şey peteklerin içerisindeki kirli suyu boşaltmaktır. Daha sonra bazı tesisatçılar isterlerse eğer petekler içerisine petek temizliği için çeşitli kimyasallar döker ve peteği bu şekilde bırakırlar. Dökülen bu kimyasal ise içeride bırakıldığı için ve petek içerisinde var olan atıklarda temizlenmediği için bu ilacın hiçbir faydası olmayacaktır. Petek yine aynı şekilde ısınmamaya ve ısıtmamaya devam edecektir. Ama aslında yapılması gereken ise peteğin içerisine gerçekten petek temizleyicisi olan kimyasal dökülmelidir. Bu temizleyici döküldükten sonra 20 25 dakika gibi bir süre bekliyoruz. Bu bekleme sırasında asidik özelliği olan temizleyici petek içerisinde var olan tabaka haline gelmiş atıkları çözmeye başlar. Atıklar çözüldükten sonra ise peteklerin içerisi yıkanır. Bu yıkama işlemi sonrasında peteklerin daha dayanıklı olması; uzun süre kirlenmemesi ve atıkların tabaka oluşturmaması için koruyucu kimyasal dökülür. İşte bütün bu işlemler sonrasında; petekler gerçekten ve tamamen temizlenmiş olur.

Yapılacak olan bu işlem yaklaşık olarak 2 3 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında peteğin sökülüp tekrar takılmasına ise kesinlikle gerek yoktur. Kullanılan aletler yardımıyla petek olduğu yerde kalır.

Doğru bir şekilde yapılan petek temizliğinin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Petek temizliği ile petek içerisindeki var olan bütün atıklar temizlendiği için peteğin her yeri kolayca ısınır. Oda daha çabuk ısınır.
  • Kombi daha verimli çalışır; kombide sık sık arıza yaşanmaz.
  • Peteklerin içi temizlendiği için kombinin derecesini yükseltmeden; oda daha çabuk ısınır. Bu da tabi ki doğalgaz faturanıza yansır.

Evinizin daha fazla ısınması için ne yapabilirsiniz?

Öncelikli olarak peteklerden daha fazla verim alınması için yapılması gereken ilk şey her yıl düzenli olarak kombi ve petek bakımının yapılmasıdır. Bu bakımları ihmal etmeden düzenli olarak yaptırmanız daha iyi ısınmanızı sağlarken kombi ve peteklerinizin de ömrünü uzatır. Bunun dışında peteklerin önünü koltuk ve kanepelerle kapatmamalısınız. Çok fazla uzun perde kullanmamalısınız. Oda içerisine odanın ısısını ölçen ve kombinin derecesini buna göre ayarlayan termostatlardan yerleştirebilirsiniz. Yoğuşmalı kombiler daha az enerji harcarken daha çok ısınmanızı sağlarlar. Eğer imkanınız var ise kombinizi yoğuşmalı kombiler ile değiştirebilirsiniz.

Kombiden daha iyi verim almak için kombinizin kapalı bir yerde olması gerekir. Bu nedenle kombiniz balkonda ise etrafını kapatarak kombiyi bir dolap içerisine almalısınız. Ayrıca binanızın yapısı da ısınmanız için önemlidir. Binanızda dış cephe yalıtımının olması daha çok ısınmanızı sağlar. Bu şekilde kombiyi çok fazla yüksek derecede yakmanıza gerek kalmadığı için bu durum faturalarınıza da yansır.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın

Petek Temizliği yazısı ilk önce Kombi Servisi üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://okombi.com/2015/10/13/petek-temizligi/feed/ 0