Bahçelievler kombi servisi:

Bahçelievler Kombi Servisi

hemen ara
Bahçelievler kombi servisi
Bahçelievler kombi servisi

  Bahçelievler kombi Servisi

İstanbul bölgesinde 2017 itibari ile hizmet vermekte olan kombi servisimiz, siz değerli müşterilerimizin sorunlarını çözmekten mutluluk duyarız.

Servisimiz bize ulaştığınız taktirde bölgenize en yakın ekibi, en kısa süre içerisinde adresinize göndererek sorununuzu gidermek için çalışmaktadır.

Kombinizde oluşabilecek olası sorunlar:

 • Kombi sesli çalışıyor : Kombinizde oluşan anormal seslerin başlıca sebebi zamanında bakım yapılmamasıdır. Yıllık bakımları yapılmayan kombilerde fan motorunda oluşan toz, kir parçayı bozarak ses yapmasına neden olur.
 • Sıcak su gelmiyor : Su sıcaklığını ölçen sensörler zamanla deforme olup bozulabiliyor. İstanbul ‘da suların kireçli olması ve uzun kullanıma bağlı olarak parçaların bozulması olasıdır. Bunun yanı sıra kombilerde bulunan üç yollu vana, plakalı eşanjör gibi parçalarda arıza olması durumunda kombinizden sıcak su temin edemezsiniz. 
 • Kaloriferler ısınmıyor: Evimizin ısınmasını sağlayan kombilerimizin ekip arkadaşı olan peteklerimiz içinde bulunan sıvının kombi içerisinden geçerek evimizin ısınmasını sağlar. Kombimizde oluşabilecek sensör, filtre, eşanjör gibi parçaların arızalanması sonucu veya petekler içerisinde ki suyun aşırı kirlenmesine bağlı olarak peteklerimiz ısınmaz.
 • Kombi su akıtıyor : Sorunların en büyüğü olan su akıntısı hızlı müdahale edilmez ise elektronik parçalara zarar verebilir. Suların aşırı kireçli olması , basınç dengesizliği veya yüksekliği ve cihazın bakımsız kalması su akıtma sorunlarının öncüsüdür. Bunun yanı sıra doldurma musluğu, genleşme tankı ve eşanjör gibi parçalarda arıza olması durumunda cihaz basınç yükselterek üç bar emniyet valfinden su akıtarak kendini korumaya alır. Cihaz elektriğe bağlı olduğu halde ekranda bir belirti yok ise kombinizde elektronik bir arıza söz konusudur. Ekranda arıza kodu veriyor ise görünen arıza koduna göre tespit yapmak mümkündür.

Bu gibi durumlarda servisimize ulaşıp yardım alabilirsiniz.

Kombi Bakımı: 

Kombi Bakımları Nasıl Yapılıyor?
Bahçelievler kombi servisi olarak kombilerde oluşabilecek pek çok sorunun önüne geçerek önceden tedbir almanızı sağlıyoruz. Kombi bakımlarının kapsamı içinde kombinin gövde kısmında, mekanik malzemelerde, sistem parçalarında, borularda ya da peteklerdeki kontroller bulunur. Tüm bu parça ve sistemlerin kontrolü bakım işlemleri arasında yer alır. Kombi bakımı sırasında firmamız tarafından sağlanan farklı cihazlarla çeşitli kontroller sağlanır. Özellikle basınç seviyesinin kontrolü, elektrik sisteminin kontrolü ve kombi genel sistem kontrolü sağlanır. Bu kontroller cihazın genel performansı ve sağlığı için oldukça önemli olduğundan kurumsal bir kombi servisi tarafından yapılmalıdır.
Kombi servisleri tarafından yapılan bakım işlemleri detaylı bir incelemeyi içerir. Ancak yıl boyunca kullanıcıların da küçük incelemelerde bulunması oluşabilecek arızaların önüne geçecektir. Özellikle de kombinin çalışma sesinde görülen değişimler, kombi gövdesinde yer alan manometreden basınç seviyesinin kontrolü ve genel çalışma performansının değerlendirilmesi bu gözlemler arsasında yer alır. Ancak detaylı ve güvenilir bir kombi bakımı için her sene düzenli bakım yaptırmak gerekir. Çünkü kombinin genel çalışma sisteminin kontrolü ve bakımı uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Her sene en az bir kez olmak üzere yapılacak olan kombi bakımı sayesinde oluşabilecek pek çok arızanın önüne geçilmiş olur. Bu teknikler aynı zamanda yakıt tüketiminin azalması üzerinde de etkili olur.

Kombiler evlerimizin en önemli demirbaşlarındandır. Kullandığımız her alet gibi kombilerinde en az yılda bir bakıma ihtiyacı vardır. Bakımları düzenli yaptırdığımız taktirde kombimizin ömrünü uzatıp enerji tasarrufu sağlarız. Yapılan bakım işleminde olası arızalar ön görülür.

Yapılan Bakım işlemi sırası ile aşağıdaki gibidir :

 • Kombinin genel kontrolü
 • Elektrik voltaj kontrolü
 • Su basınç kontrolü
 • Baca çekiş kontrolü
 • Gaz basınç kontrolü
 • Kombinin temizlenmesi
 • Yanma odası temizliği
 • İyon temizliği
 • Filtre temizliği
 • Sensörlerin kontrolü
 • Hareketli parçaların kontrolü
 • Isıtma devresinin kontrolü

Bahçelievler Kombi Servisi Arıza Tespiti :

Servisimizde bulunan uzman elemanlar kombinizin sorununu yerinde inceler ve arıza tespitini yaparlar. Yapılan tespit sonrası uygulanacak yöntem tüketiciye bildirilir ve Tüketicinin talebi üzerine kombinin arızası giderilir. Yapılan işlem ekiplerimiz tarafınca tutanak altına alınır ve nüsha olarak müşterimize teslim edilir. Tüketici bu nüsha ile yapılan işlemi bir yıl firmamız tarafından garanti altına alır. Servisimizde değişen parçalar orijinaldir ve bir yıl garantilidir.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz

Çalışanlarımız:

Firmamızda çalışan ustalarımız ve çıraklarımız alanlarında uzman elemanlardır. Ayrıca ustalarımız gaz yakıcı cihazlar bakım onarım sertifikasına sahip ve bunu hak ederek kazanmışlardır