Arnavutköy kombi servisi

 

"<yoastmark

hemen ara

Arnavutköy Kombi Servisi

 Arnavutköy kombi servisi İstanbul bölgesinde 2017 itibari ile hizmet vermekte olan kombi servisimiz, siz değerli müşterilerimizin sorunlarını çözmekten mutluluk duyarız.

Servisimiz bize ulaştığınız taktirde bölgenize en yakın ekibi, en kısa süre içerisinde adresinize göndererek sorununuzu gidermek için çalışmaktadır.

 • Arnavutköy Kombi servisi bakım hizmeti :

 • Bakım hizmeti almak için öncelikle servisimize kayıt oluşturmalısınız.
 • Kombi Bakımları Nasıl Yapılıyor?
 • Arnavutköy kombi servisi olarak kombilerde oluşabilecek pek çok sorunun önüne geçerek önceden tedbir almanızı sağlıyoruz. Kombi bakımlarının kapsamı içinde kombinin gövde kısmında, mekanik malzemelerde, sistem parçalarında, borularda ya da peteklerdeki kontroller bulunur. Tüm bu parça ve sistemlerin kontrolü bakım işlemleri arasında yer alır. Kombi bakımı sırasında firmamız tarafından sağlanan farklı cihazlarla çeşitli kontroller sağlanır. Özellikle basınç seviyesinin kontrolü, elektrik sisteminin kontrolü ve kombi genel sistem kontrolü sağlanır. Bu kontroller cihazın genel performansı ve sağlığı için oldukça önemli olduğundan kurumsal bir kombi servisi tarafından yapılmalıdır.
  Kombi servisleri tarafından yapılan bakım işlemleri detaylı bir incelemeyi içerir. Ancak yıl boyunca kullanıcıların da küçük incelemelerde bulunması oluşabilecek arızaların önüne geçecektir. Özellikle de kombinin çalışma sesinde görülen değişimler, kombi gövdesinde yer alan manometreden basınç seviyesinin kontrolü ve genel çalışma performansının değerlendirilmesi bu gözlemler arsasında yer alır. Ancak detaylı ve güvenilir bir kombi bakımı için her sene düzenli bakım yaptırmak gerekir. Çünkü kombinin genel çalışma sisteminin kontrolü ve bakımı uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Her sene en az bir kez olmak üzere yapılacak olan kombi bakımı sayesinde oluşabilecek pek çok arızanın önüne geçilmiş olur. Bu teknikler aynı zamanda yakıt tüketiminin azalması üzerinde de etkili olur.
 • Kombi Bakımları Ne Zaman Yaptırılmalıdır?
 • Kombi bakım zamanı pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer alır. Hangi periyotla bakım yaptıracağınız kombinin etkililiği açısından önemlidir. Kombi üreticileri tarafından bakım işlemi için önerilen süre yılda en az bir kezdir. Ancak bu durum kombi markası ve modeline göre değişebilir. Bu nedenle biz yılda en azından bir ya da iki kez yaptırmanız gerektiğini tavsiye ediyoruz. Pek çok kombi modeli için bakım zamanı genel olarak sonbahar ayı en idealidir. Kış ayı dışında sadece sıcak su kullanımı söz konusu olduğundan sistemde tıkanmalar ve arızalar oluşabilir. Bunun için de bakımların kış mevsimi öncesinde yapılması doğalgaz tüketiminizi azaltır ve arızaların önüne geçer.
  Kombi bakımlarının en önemli katkılarından birisi oluşabilecek arızaların önüne geçmektir. Ayrıca mevcutta oluşan pek çok arızanın yoğun kullanım öncesinde giderilmesi de sağlanmış olur. Kombilerde mevcut olarak bulunan ancak kullanıcıların farkında olmadığı birtakım arızalar olabilir. Bu nedenle de kombilerdeki bazı arızalar için bakım önemli bir fırsattır. Kombinizin iyi çalışmasını engelleyen elektriksel arızalar, baca sorunları ya da tıkanmalar oluşabilir. Bu sorunlar çözülmediği zaman ise kombiler iyi bir ısıtma sağlamaz. Ya da bazı bölgelerde ısıtma sağlarken bazı bölgelerde sağlamaz.
 • Yıllık Kombi Bakımı ve Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?
 • Kombi bakımı ve arıza tespiti kombi servisleri tarafından sunulan en önemli hizmetler arasındadır. Kombilerin bakım ve arıza tespiti için kurumsal kombi servisleri ile iletişime geçerek güvenli bir şekilde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Servislerle randevu oluşturduktan sonra genel olarak baca temizliğiniz, kombinin ateşleyici başlığının kontrol edilmesi, basıncın kontrol edilmesi ve peteklerin kontrolü sağlanır. Bu işlemler ile kombinizin genel performansı test edilir. Ayrıca özel cihazlar kullanarak kombinin tüm özelliklerini eksiksiz sunduğu da değerlendirilir.
  Uygulanan bakım ve tespit işlemleri verilen hizmete göre değişir. Kombinizde bir arızanın görülmesi ya da değiştirilmesi gereken parçaların olması durumunda ücretlerde artış görülür. Ancak standart bakım işlemi için belirlenmiş olan temel ücret tarafınızdan talep ediliyor. Tespit edilen teknik ve mekanik arızalar için genel olarak tekrardan randevu oluşturulur. Ancak bir arıza durumu nedeniyle Arnavutköy kombi servisi ile iletişime geçtiyseniz arızanın yerinde çözülmesi için gerekli ekipmanlar da servis elemanları tarafından getirilir. Ancak yerinde çözülemeyecek problemler için kombinin taşınması gerekebilir.

Servisimize oluşturduğunuz bakım isteğine bağlı olarak ekiplerimiz sırasıyla cihazınızın genel bakımı ve temizliği, yanma odasının temizliği, genleşme tankı basınç ayarı, gaz basınç ayarı filtre temizliği ve kombinizin genel kontrollerini yapar. Sizlere cihazınızla ilgili oluşabilecek sorunları önceden bildirebilir ve çözüm sunabilirler. Eğer sizin de kombi bakımı ihtiyacınız var ise bize ulaşabilirsiniz.

Kombinizde oluşabilecek olası sorunlar:

 • Kombi sesli çalışıyor : Kombinizde oluşan anormal seslerin başlıca sebebi zamanında bakım yapılmamasıdır. Yıllık bakımları yapılmayan kombilerde fan motorunda oluşan toz, kir parçayı bozarak ses yapmasına neden olur.
 • Sıcak su gelmiyor : Su sıcaklığını ölçen sensörler zamanla deforme olup bozulabiliyor. İstanbul ‘da suların kireçli olması ve uzun kullanıma bağlı olarak parçaların bozulması olasıdır. Bunun yanı sıra kombilerde bulunan üç yollu vana, plakalı eşanjör gibi parçalarda arıza olması durumunda kombinizden sıcak su temin edemezsiniz. 
 • Kaloriferler ısınmıyor: Evimizin ısınmasını sağlayan kombilerimizin ekip arkadaşı olan peteklerimiz içinde bulunan sıvının kombi içerisinden geçerek evimizin ısınmasını sağlar. Kombimizde oluşabilecek sensör, filtre, eşanjör gibi parçaların arızalanması sonucu veya petekler içerisinde ki suyun aşırı kirlenmesine bağlı olarak peteklerimiz ısınmaz.
 • Kombi su akıtıyor : Sorunların en büyüğü olan su akıntısı hızlı müdahale edilmez ise elektronik parçalara zarar verebilir. Suların aşırı kireçli olması , basınç dengesizliği veya yüksekliği ve cihazın bakımsız kalması su akıtma sorunlarının öncüsüdür. Bunun yanı sıra doldurma musluğu, genleşme tankı ve eşanjör gibi parçalarda arıza olması durumunda cihaz basınç yükselterek üç bar emniyet ventilinden su akıtarak kendini korumaya alır. Cihaz elektriğe bağlı olduğu halde ekranda bir belirti yok ise kombinizde elektronik bir arıza söz konusudur. Ekranda arıza kodu veriyor ise görünen arıza koduna göre tespit yapmak mümkündür.

Bu gibi durumlarda servisimize ulaşıp yardım alabilirsiniz.

Kombi Bakımı:

Kombi Bakımları Nasıl Yapılıyor?
Arnavutköy Kombi servisi olarak kombilerde oluşabilecek pek çok sorunun önüne geçerek önceden tedbir almanızı sağlıyoruz. Kombi bakımlarının kapsamı içinde kombinin gövde kısmında, mekanik malzemelerde, sistem parçalarında, borularda ya da peteklerdeki kontroller bulunur. Tüm bu parça ve sistemlerin kontrolü bakım işlemleri arasında yer alır. Kombi bakımı sırasında firmamız tarafından sağlanan farklı cihazlarla çeşitli kontroller sağlanır. Özellikle basınç seviyesinin kontrolü, elektrik sisteminin kontrolü ve kombi genel sistem kontrolü sağlanır. Bu kontroller cihazın genel performansı ve sağlığı için oldukça önemli olduğundan kurumsal bir kombi servisi tarafından yapılmalıdır.
Kombi servisleri tarafından yapılan bakım işlemleri detaylı bir incelemeyi içerir. Ancak yıl boyunca kullanıcıların da küçük incelemelerde bulunması oluşabilecek arızaların önüne geçecektir. Özellikle de kombinin çalışma sesinde görülen değişimler, kombi gövdesinde yer alan manometreden basınç seviyesinin kontrolü ve genel çalışma performansının değerlendirilmesi bu gözlemler arsasında yer alır. Ancak detaylı ve güvenilir bir kombi bakımı için her sene düzenli bakım yaptırmak gerekir. Çünkü kombinin genel çalışma sisteminin kontrolü ve bakımı uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Her sene en az bir kez olmak üzere yapılacak olan kombi bakımı sayesinde oluşabilecek pek çok arızanın önüne geçilmiş olur. Bu teknikler aynı zamanda yakıt tüketiminin azalması üzerinde de etkili olur.

Kombiler evlerimizin en önemli demirbaşlarındandır. Kullandığımız her alet gibi kombilerinde en az yılda bir bakıma ihtiyacı vardır. Bakımları düzenli yaptırdığımız taktirde kombimizin ömrünü uzatıp enerji tasarrufu sağlarız. Yapılan bakım işleminde olası arızalar ön görülür.

Yapılan Bakım işlemi sırası ile aşağıdaki gibidir :

 • Kombinin genel kontrolü
 • Elektrik voltaj kontrolü
 • Su basınç kontrolü
 • Baca çekiş kontrolü
 • Gaz basınç kontrolü
 • Kombinin temizlenmesi
 • Yanma odası temizliği
 • İyon temizliği
 • Filtre temizliği
 • Sensörlerin kontrolü
 • Hareketli parçaların kontrolü
 • Isıtma devresinin kontrolü

Arnavutköy Kombi Servisi Arıza Tespiti :

Servisimizde bulunan uzman elemanlar kombinizin sorununu yerinde inceler ve arıza tespitini yaparlar. Yapılan tespit sonrası uygulanacak yöntem tüketiciye bildirilir ve Tüketicinin talebi üzerine kombinin arızası giderilir. Yapılan işlem ekiplerimiz tarafınca tutanak altına alınır ve nüsha olarak müşterimize teslim edilir. Tüketici bu nüsha ile yapılan işlemi bir yıl firmamız tarafından garanti altına alır. Servisimizde değişen parçalar orijinaldir ve bir yıl garantilidir.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz

Çalışanlarımız:

Arnavutköy Kombi Servisi Firmamızda çalışan ustalarımız ve çıraklarımız alanlarında uzman elemanlardır. Ayrıca ustalarımız gaz yakıcı cihazlar bakım onarım sertifikasına sahip ve bunu hak ederek kazanmışlardır

Arnavutköy Kombi Servisi Hizmet Verdiği markalar